Huawei Telefon Kullananları ilgilendiren haber

Bu yazı şimdiye kadar 342kez okundu!

Huawei Telefon Kullananları ilgilendiren haber

Huawei telefon kullananlar
Huawei telefon kullananlar

Amerika ve Huawei arasındaki ticari konular ve güvenlik açıkları olabilmesi hakkındaki iddialarla, tüm Huawei ürünlerini özellikle de 5G teknolojisi

için kullanılan cihazlarla başlayan ambargo sonraki aşamasına geçti. Arkasından gelen Huawei tarafından açıklamalarla gerginlik bir sonraki aşamaya geçti. Tüm Amerikan şirketleri Huawei markasına ait ürün kullanımı ve destek vermesi engellenme süreci başladı. Konu ile ilgili yazılım desteği veren Google Android işletim sistemi konusunda da destek vermeyi ve Google ‘un ürünleri olan yazılımları markaya vermeyeceğini duyurdu.

Bu haberlerin arkasından ülkemizde de yıldızı parlayan Huawei markasının özellikle akıllı telefon kullanıcıları endişe duymaya başladı. Çünkü yeni Android güncellemeleri Huawei marka ürünler alamayacak ve bir çok kullanılan yazılımdan mahrum olup mağdur olacaklar endişesi hakim oldu.

Çeşitli medya kaynaklarından alınan bilgiye göre Çinli üretici Huawei , artık mobil yazılım konusunda da kendi başlarının çaresine bakacaklarını duyurmuş. Böylece markayı zorunlu da olsa daha güçlü olma yolunda bir sonraki aşamaya taşıdıklarının farkına henüz varmadıklarını düşünüyorum. Sizce Huawei markası Android ‘in kaynak kodlarına henüz erişememiş midir ? Bu kaynak kodları kullanarak adına HOS (Huawei Operating System) yeni mobil işletim sistemi çıkartamaz mı ? Çıkartırsa youtube , google play gibi pek çok platform olmadan nasıl başarı sağlayabilir ? Windows Mobile ‘ın başarılı olup olmadığını siz de yorumlayabilirsiniz.

Sizce bundan sonra N’olur ?

Huawei ‘nin sonu Nokia markası gibi olur mu ?

Huawei Telefon Kullananları ilgilendiren haber | Tayfunca Teknoloji Huawei Telefon Kullananları ilgilendiren haber | Tayfunca Teknoloji