HBO Hacklendi ! Game of Thrones bölümleri sızıyor.

Bu yazı şimdiye kadar 1482kez okundu!

HBO hacklendi.
HBO hacklendi.

HBO Hacklendi ! Game of Thrones bölümleri sızıyor.

HBO Hacklendi !

Game of Thrones gibi bir çok dizinin yayıncı kuruluşu olan HBO hack mağduru olduğunu doğruladı.

Bugün teknoloji gündemini sallayan 2 haberden birisiydi. Diğeri ise Facebook ‘un bot ‘ları sanal zekanın örneği olarak kendi dillerini geliştirip kontrolden çıkabileceklerini göstermiş oldu.

Sony , Disney gibi bir çok film yapımcı şirketi hack mağduru olmuşlardı. HBO ‘da bu kategoriye girmiş oldu.

HBO Hacklendi ! Game of Thrones bölümleri sızıyor. | Tayfunca Teknoloji

Holywood için siber dejavu oldu.

HBO , hackerların serverlarına sızmayı başardıklarını ve henüz tespit edilememiş miktarda verinin çalındığını doğruladı.
Şuan için Ballers ve Oda 104 ‘a bölümler ait videolar internette yayınlanıp dağıtılıyor. Daha da kötüsü yayınlanması beklenen Game of Thrones ‘a ait bölümler de yayınlanacakmış.

HBO , konu ile ilgili detaylı incelemelere başladıklarını ,hukuk ekipleri ve özel siber güvenlik firmaları çalışma yürüttüklerini duyurdu. Veri güvenliği HBO için birinci önceliği ciddi bir sorumluluğunun olduğunu paylaşmış. Bu eylemi gerçekleştirenlerin elbet bulunacağını belirterek duyuruda bulunmuşlar.

HBO Hacklendi ! Game of Thrones bölümleri sızıyor. | Tayfunca Teknoloji

Maalesef ki iddiaya göre 1.5 Terrabyte ‘lık verinin çalındığı belirtiliyor. Bu kadar yüksek miktardaki verilerin sadece yayınlanmayan dizi veya filmler olmadığı ,çalışanlara ait veri ve finansal bilgilerin de yer aldığı bildirildi.

Diğer taraftan hackerlar çalıntı veriler arasındaki Game Of Thrones dizisine ait verilerin internette yayılmaya başlanmış.

Pazar akşamı hackerların gönderdiği e-mail de ; (tercümesi tarafımdan )