Starbucks App ve Mobil ödeme

Bu yazı şimdiye kadar 947kez okundu!

Starbucks App ve Mobil ödeme

Starbucks App ve Mobil ödeme

Starbucks App ve Mobil ödeme
Starbucks App ve Mobil ödeme

Bir çok markanın artık mobil uyumlu web sitesinin dışında mobil uygulamaları da mevcut. Starbucks ‘ın hem iOS hem de Android ‘de kullanılabilen mobil uygulaması var. Tüm Dünyada oldukça sık kullanılan uygulama , ülkemizde de sık kullanılıyor.

48 Saatlik Büyük İndirim! Online kurslar şimdi yalnızca 29,99 TL'den başlayan fiyatlarla!Starbucks App ve Mobil ödeme | Tayfunca Teknoloji.ads in wordpress

Bu yazının başlığına bakarak “dikkat edilmesi gereken konu nedir ?” diye soruyorsunuz dur. Bugün başıma gelen bir durumu sizlerle paylaşayım o halde. Her zaman ki gibi siparişimi verdikten sonra uygulama ile ödemek istediğimi bildirdim.

O sırada Starbucks app ‘i açarak ödeme ekranını açtım. QR kod çıktı ancak her zaman okuyan kasadaki tarayıcı bu kez okumuyordu. Kasadaki görevli bir kaç kez denedi ve arkasından ekran ışığının düşük olması sebebi ile okuyamadığını belirtti.

Bu durum ile ilk defa karşılaştığım için duraksadım ve ekranıma baktığımda bataryanın bitmek üzere olduğunu %5 ‘in altında olmasından dolayı ekran ışığının enerji tasarruf modu ile düşük olduğunu fark ettim. Peki, ne oldu ?

Şanslıydım ki şarj aleti yanımdaydı. 10 dk şarj ettikten sonra uygulama ile ödemeyi gerçekleştirdim. Bu süreçte kasadaki görevli arkadaş oldukça profesyonel davranıp kahvemi soğutmamam gerektiğini söyleyip içmem için uzattı. Ödemesini da daha sonra alabileceğini belirtti. O arkadaşa burdan tekrar teşekkür ederim. 😉

Peki, neden ısrarla starbucks app ile ödemeyi tercih ettim ? Çünkü, Starbucks ‘ın bilmeyenler için tabii ki belirtelim, yıldız hediyesi mevcut. Her starbucks uygulaması ile ödeme de 1 yıldız kazanıyorsunuz. 15 adet biriken yıldız ile ücretsiz kahve almaya hak kazanıyorsunuz. Starbucks , “kazanılan ikram” olarak adlandırıyor.

Starbucks App ve Mobil ödeme
Starbucks App ve Mobil ödeme

Starbucks Mobil Ödemede Rekor Kırıyor !

Aşağıdaki istatistikte yer aldığı üzere , 2018 yılında Amerika’da mobil ödeme yapılan en çok Starbucks olmuş. 14 yaş üzeri kullanıcılar istatistikte yer alırken Teknoloji devi Apple ‘ın mobil ödeme uygulaması olan Apple Pay ‘i  tahminlere göre 1 milyon kullanıcı sayısı ile geçmiş. Ülkemizde benzer bir istatistik henüz yok çünkü henüz bahsi geçen uygulardan diğerleri yaygın olarak kullanılamıyor.

Starbucks App - Mobil ödeme
Starbucks App – Mobil ödeme

İlginizi Çekebilecekler !!!

PayPal Türkiye faaliyetleri Neden durdu?

Instagram da Alışveriş

Bu yazı şimdiye kadar 947kez okundu!

5/5 (4)

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.